Adventní fotokalendář

Do adventu je dost času… Alespoň já mám stále ještě takový pocit. I když vím, že pomalu, ale jistě bych už mohla přemýšlet nad tím, jak s rodinou letos advent a následně vánoční svátky prožijeme. Vždy je lepší být včas připraven a vánoční čas si pak v klidu užívat, než na poslední chvíli a v nechtěném stresu shánět drobnost do kalendáře a dárky pro naše blízké… Tak si to alespoň říkám každý rok. A stejně nakonec spěchám, protože nestíhám. Co vy, máte to taky tak?

Pokud to toužíte letos změnit a opravdu se na advent připravit, přináším vám tip na jednu z nenápadných, ale snad o to zajímavějších náplní do letošního adventního kalendáře pro vás a vaše děti. Kromě pohádek, kousků puzzle a třeba něčeho dobrého můžete totiž do letošních adventních pytlíčků přidat i fotografie.

‎Advent a zejména vánoční svátky jsou období, kdy trávíme čas společně s lidmi, kteří jsou nám blízcí. Kromě té nejužší rodiny jezdíme navštěvovat rodiče, prarodiče, tetičky, strýčky, ale i přátele a kamarády. A při takových návštěvách se i společně vzpomíná. Pojďme tedy při letošním adventu pomocí fotografií zavzpomínat na různé výjimečné okamžiky našich životů.

[box background=#c2bebe]

O co vlastně jde?

Vyberte 24 fotografií a na každý den adventu přidejte do adventního kalendáře jednu. Budete tak mít příležitost každý den zavzpomínat na společně strávené chvíle nebo dětem povyprávět o tom, jak jste slavili Vánoce v dětství vy. Můžete si tak snadno vyhradit každý den alespoň 10 minut na společné povídání a udělat z toho rituál.

Úkol se to zdá být poměrně jednoduchý, ale věřím, ze díky ohromnému množství fotografií, které jste za svůj život jistě nastřádali, může dát pořádně zabrat.

Fotografie můžete vybrat náhodně, nebo tématicky.

[/box]

Tady pár tipů pro vás:

Jak rosteš
Zmapujte ve 24 fotkách život vašich dětí (každé dítko může mít svou sadu fotek). První den může být například fotografie z ultrazvuku, dále narození, oslavy narozenin, významné události, výlety, fotografie s rodinou atd. Během adventu se pak můžete společně vyfotit, fotku, vytisknout a vložit ji do posledního pytlíčku.

‎Vánoční speciál
Vyberte 24 vánočních fotografií a umocněte tak vánoční náladu. Vaše děti určitě bude zajímat, jak jste trávili v dětství Vánoce vy i váš partner, jak jste trávili Vánoce, když ještě děti nebyly na světě a nebo když byly hodně malé, a také si jistě rády vzpomenou, co dělaly o Vánocích loňský rok ony samy.

Životní události
‎Vyberte fotografie významných životních událostí vás a vašeho partnera: narození, první školní den, maturita, společná rande, svatba, narození vašich dětí… Věřte, že vaše děti si rády poslechnou příběhy ke každé fotce.

‎Společné chvíle
Vyberte fotografie, na kterých jste vždy zachyceni celá rodina. U některých, když byly děti ještě malé, budete vzpomínat a vyprávět vy, ale na ty novější si jistě vzpomenou i děti samy.

Společné výlety
Pokud rádi a hodně cestujete, jistě nebude problém vybrat 24 fotek z různých míst, které jste společně navštívili. Kromě vzpomínání na pěkné zážitky si tak můžete vytvořit i mapku navštívených míst a 24. prosince pak naplánovat, na jaká další místa byste se společně rádi podívali.

Momentky
Určitě máte nějaké oblíbené rodinné fotky. Nezachycují nic zvláštního, ale pro vás mají osobní kouzlo…

Fotografie si můžete každý den připíchnout na nástěnku nebo připnout kolíčkem na prádelní šňůru a pověsit ke kalendáři. 24. prosince vás a vaše děti určitě potěší prohlédnout si je všechny naráz…

TIP
Zkuste vybrat fotky nejen pro děti, ale třeba také pro vašeho partnera. Momentky pořízené během doby, kdy jste se seznámili a prožívali úžasný čas prvního okouzlení vás mohou oba naladit na příjemnou vlnu ;-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *