Adventní kalendáře kolem nás – a co do nich (i na poslední chvíli)

Když jsme v roce 2016 začínali s myšlenkou nečokoládových náplní do adventních kalendářů našich dětí, přišlo mi tenkrát, že tolik možností na výběr není, proto jsme taky začali dělat adventní kalendáře vlastní. Vznikly tak první pohádky a první puzzle.

Minulý rok byla nabídka už o moc zajímavější a rozsáhlejší, letos mi přijde, že je adventní překvapení, kam se jenom podívám. 

Náplně do adventních kalendářů a kalendáře samotné vyrábí už velká spousta lidí. A to je dobře! Kdokoliv, kdo se zaslouží o to, aby naše příprava na Vánoce nebyla plná spěchu a komerce, si zaslouží obdiv a uznání.

Chci do tohoto článku shrnout pár zajímavých projektů, které kolem mě v poslední době proběhly. Jsou to produkty (ať už online, nebo fyzické), které jsou neotřelé, mají nápad a myšlenku, která je nám Medvědům blízká. A nejen těm malým medvědům, i ti velcí potřebují adventní vzpruhu! 🙂

  1. Adventní putování – velice mě nadchla představa společného adventního putování. Sada obsahuje 24 ilustrovaných dopisů s příběhem a úkoly, které můžete společně s dětmi dělat, a provede vás předvánočním časem. Sada stojí 440 Kč, k dispozici jako online produkt.
  2. Kreativní adventní kalendář od Terezy Kramerové – máte doma malého kreativce? Možná právě tento adventní kalendář bude pro vás. Autorky o něm píší: „Našim cílem je zprostředkovat dětem naladění na přírodu a rozfoukat v nich jiskřičku citu k naší planetě.“ Velký úkol, úžasná myšlenka. Celý soubor pořídíte za 120 Kč, k dispozici jako online produkt.
  3. Adventní pohádky pro malé medvědy 2018 – přidala bych ještě pár osobních slov o našem vlastním projektu. Dát dohromady partu rodičů, prarodičů, tet, strejdů a kamarádů, kteří napíší dohromady 24 pohádek, není vlastně vůbec jednoduché. Ono se to nezdá, ale 24 je docela dost slov, které je třeba napsat. O to větší radost mám, že se to znovu podařilo a máme na výběr už ze tří souborů pohádek. Celkem už jsme napsali 72 pohádek! A já jsem moc ráda, že ta kouzelná ingredience kouzelných předvánočních příběhů pro naše vlastní děti pořád funguje – nejen u nás, ale v mnoha dalších rodinách. Jednu sadu pohádek pořídíte za 150 Kč.
  4. Pokud byste rádi do adventního kalendáře puzzle a zároveň se přiučit něco o ptáčcích, kteří na zimu neodlétají a jsou tady přes zimu s námi, moc pěkné puzzle nabízí Michaela Záleská a Bonkido. Puzzle má 24 dílků, tak může stejně jako to naše puzzle skvěle fungovat jako náplň do adventního kalendáře, ale můžete ho používat celý rok. Určitě se podívejte i na Míšin blog Hrajeme si jinak, má tam zajímavé tipy i na advent. Puzzle Ptáčci z našich krmítek pořídíte za 330 Kč (plus pošta).
  5. Snad nejkrásnější minimalistický betlém jsem letos viděla od Pikle. Nabízejí 6 dřevěných figurek, které si můžete sami dotvořit, obléknout a po Vánocích zařadit do společných her – třeba zrovna s kufříkem, který Pikle nabízejí. Sadu pořídíte za 499 Kč (plus pošta).

 

A teď pár tipů pro rodiče a větší medvědy:

  1. Pokud rádi šijete, mohl by vás zajímat adventní kalendář pro švadlenky. Na každý den v něm najdete návod, inspiraci, nebo dokonce bonusové video. Pěkná výzva, díky které budete mít o vánoční dekorace letos postaráno, protože si je ušijete a připravíte sama.
  2. Znáte web pro počítačové blondýny? Petra Vymětalová ví, jak si poradit s tím základním, co vás při správě a tvoření vašeho webu ve WordPressu může potkat. Petra umí vše pěkně vysvětlit a poradit tak, aby to pochopil opravdu každý (a nemusí to být zrovna blondýna, já jsem zrzka a její rady se mi už taky mockrát hodily). Petra připravila svou vlastní verzi adventního kalendáře právě pro počítačové blondýny. Na každý den jedna rada, jedna vychytávka, která vám může výrazně pomoct a prospět vašemu webu. Moc se mi to líbí a hodnotím velkou využitelnost tohoto nápadu i do budoucna. Přístup do adventního kalendáře pro blondýny můžete získat zdarma po zadání emailu.
  3. Lucie Horenská dala už podruhé dohromady partu online podnikatelů a eshopařů, kteří vytvořili adventní kalendář online. Letos je možné registrovat se do Messengeru, kde vám každý den přistane jeden dárek od této party lidí. Věřím, že se tam sejde pár zajímavých online projektů, které ještě neznáte.
  4. Jak se připravit na Vánoce – otázka, která v tento okamžik zaměstnává nejednu z nás. Ať už vás čekají první Vánoce v nové domácnosti, máte malé nebo větší děti, mohla by vás zajímat ekniha od Markéty a Míši z projektu Mámami „Vánoce v klidu“. Jelikož se jedná o myšlenku klidných a neuspěchaných Vánoc, ráda sdílím a podporuji – protože to je cíl, který si to zaslouží. Eknihu koupíte za 99 Kč.
  5. A poslední adventní kalendář, který hladí moji kreativní duši – adventní kalendář plný fontů, na každý den jeden font i s návodem, kde ho použít a s psychologickým profilem. Andrea Grigerová se vydala na nelehkou cestu, po které před ní zatím nikdo nešel. Velice obdivuji nadšení a odhodlání, které do svého projektu Psychologie fontů dává. A už se moc těším, co nového se o fontech (které všechny mluví česky a můžu je hned použít třeba na vytvoření cedulek na dárky) dozvím. Cena vstupu do fontového kalendáře je 150 Kč.

 

Spousta toho, co sem dávám, se dá ještě do adventu hravě stihnout. A pokud váháte, protože pro děti nemáte adventní kalendář udělaný, můžete se inspirovat tím naším, drhaným, který za jeden večer určitě zvládnete.

Přeji vám i vašim blízkým krásný neuspěchaný advent plný společného času!

Marie