Jak kreativně zabalit adventní pohádky

Adventní pohádky od Little Bears jsou perfektní příležitostí, jak si zpříjemnit a užít advent spolu celá rodina. A protože ne každý chce kromě pohádek dětem dávat do adventních kalendářů ještě něco jiného, přináším vám tip, jak si vyrobit čistě pohádkový adventní kalendář. Ten můžete dětem zavěsit třeba nad postel a vyrobíte si tak efektní adventní dekoraci.

Ti z vás, kteří nás navštívili na výstavě smysluplných hraček Rosteme pro život, měli možnost tento kalendář spatřit právě na našem stánku.

Základem takového kalendáře jsou vytištěné adventní pohádky smotané do ruliček, udrhaný závěs z oděvních šňůr a čísla, která si na závěr na pohádky připevníte.

Jak jistě správně tušíte, tou nejobtížnější částí výroby je právě drhání, což je technika vázání a uzlování šňůr, ze kterého obvykle vznikají různé okrasné závěsy, ale třeba i náramky či náhrdelníky. My budeme využívat pouze jednoho druhu uzlíku a věřím tomu, že po prvnotních těžkostech zvládne takový závěs vyrobit každý z vás.

[box background=#e3c5b1]

Co tedy budete na výrobu takového kalendáře potřebovat?

♠ vytištěné adventní pohádky od Little Bears

♠ dvě barvy oděvní šňůry, od každé 7 metrů (já použila červenou a zelenou)

♠ spínací špendlík

♠ zapalovač/sirky a čajovou svíčku

♠ jehlu a nit

♠ kolečka s čísly, vytištěná na tvrdém papíře

♠ nůžky

♠ oboustrannou lepící pásku

♠ kancelářskou děrovačku

♠ stužku v barvě

♠ různé nálepky a další doplňky na ozdobu

[/box]

Šňůry, ze kterých budeme drhat, se obvykle dají koupit pod názvem oděvní nebo polyesterové (PES) šňůry. Jedná se o splétané kulaté šňůry o průměru 4 mm, které se kromě průvleků do bund a tepláků využívají často právě na různé tvoření. Zakoupíte je snad v každé galanterii, na webu pak například zde. Budete potřebovat 2 barvy po sedmi metrech vcelku. Pokud nenakupujete ve velkém, jeden metr takové šňůry obvykle stojí 4 – 10 Kč, náklady na výrobu by tak kromě tisku určitě neměly překročit 150,- Kč.

Podrobný foto a video návod výroby kalendáře najdete v sekci Kreativ na stránkách Advent spolu. Finální nazdobení a naaranžování je ale čistě na vaší fantazii. Já doufám, že alespoň někdo z vás se k výrobě odhodlá a svůj výtvor nám ukáže buď zde v komentáři nebo na facebookové stránce Little BearsNezáleží na tom, jestli budou všechny uzlíky stejné, hlavní je, že tento adventní kalendář dětem sami s lásku vyrobíte.

[box background=#e3c5b1]

TIP 1:

Adventní kalendář můžete vyrábět společně s dětmi. Zkuste koupit šňůry o něco více a vaše děti se mohou učit drhat spolu s vámi. Z vlastnoručně udrhaného náramku budou mít určitě radost a pokud jim to půjde, mohou náramky obdarovat i celé příbuzenstvo. Pokud jsou děti ještě malé a drhání nezvládnou, mohou vystřihovat čísla, děrovat je děrovačkou a ruličkovat pohádky.

[/box]

[box background=#e3c5b1]

TIP 2:

Vzhledem k tomu, že papíry s pohádkami budou poměrně dlouho stočené, po jejich vytažení se vám budou stáčet samy a pohádky by se vám tak mohly špatně číst. Zkuste tedy každý papír po vytažení z kalendáře natáhnout na rovnou plochu, přiložit k jednomu z kratších krajů pravítko (nebo třeba knížku) a papír zpod pravítka pomalu silou vytahovat směrem nahoru. Papír se vám narovná a nic tak nebude bránit klidnému čtení.

[/box]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *