Jmenovky na dárky #1

Ačkoli jsem – co se vánoční výzdoby domova týká – spíše lajdák a většinou vše chystám až na poslední chvíli, na jednu věc si tradičně najdu čas každý rok. Každoročně totiž kromě klidného balení dárků, které si docela užívám, také připravuji a vyrábím jmenovky na dárky. Vím, že spousta rodin tyto visačky vůbec neřeší. Když jsem ale poprvé viděla, jak vypadá dárek se jménem napsaným jen propiskou na balicí papír, řekla jsem si, že u nás pod stromečkem to bude mnohem hezčí.

A tak, ačkoli spousta krásných visaček se dá sehnat v papírnictví, my si tento advent ukážeme 3 poměrně snadné způsoby, jak si visačky s minimálními náklady vyrobit doma. Všechny tři způsoby jsou jednoduché a alespoň dílčí úkoly určitě zvládnou i malí pomocníci.

Dnes začneme pozvolna tím nejjednodušším způsobem.

#1 Jmenovky s nálepkami

Jmenovky s nálepkami jsou nejjednodušší a zároveň asi i nejvariabilnější. V podstatě jde pouze o to, jaké ozdobné nálepky a papíry seženete a jak je spolu nakombinujete. Takto lze vyrobit i velmi efektní a slavnostní visačky s nádechem luxusu, které máte za chvilku hotové a nemusíte za ně platit horentní sumy.

[box background=#b3eb94]

Co budeme potřebovat:

♥ ozdobné tvrdé papíry – krásně vypadají zlaté, stříbrné, různě lesklé, ale stačí i obyčejná barevná čtvrtka

♥ bílý tvrdý papír – opět záleží na Vás, může být lehce mramorovaný, s reliéfem, ale bohatě stačí obyčejný bílý skicák

♥ nálepky či různé další ozdoby – pro vánoční nálepky, které budou vypadat opravdu dobře a efektně, doporučuji vyrazit do výtvarných potřeb nebo dobře vybaveného papírnictví, v běžných papírnictvích různých řetězců bohužel málokdy narazíte na opravdu hezké nálepky bez Santaclausů, sobů nebo Ledového království

♥ lepidlo na papír

♥ obyčejnou tužku, pravítko, nůžky

♥ kancelářskou děrovačku

♥ ozdobné šňůrky

[/box]

Postup:  

Nejprve si připravíme základ visačky, na který budeme následně lepit.

Na ozdobný barevný papír lehce narýsujeme obdélníky 5 x 6,5 cm. U jednoho z užších krajů obdélníků si vždy 1,5 cm od rohu naznačíme, kde zastřihneme rohy. Pokud má váš papír rozeznatelný rub a líc, rýsujte raději na rub.

 

Obdélníky vystřihneme a sestřihneme rohy.

Následně si z bílé čtvrtky vystřiháme čtverečky 4 x 4 cm (opět rýsujte lehce a z rubu).

A nyní už můžeme lepit. Bílé čtverečky vlepíme cca půl centimetru od okrajů na podkladový „obdélník”. Lepit můžeme obyčejným tubičkovým lepidlem na papír. Pokud mu ale nedůvěřujete, zkuste oboustrannou lepenku.

Na bílé plochy nalepte nálepky, ozdoby apod. Věřím, že s touto částí Vám více než rády pomůžou Vaše ratolesti 🙂

Uprostřed horní části visačky udělejte děrovačkou otvor, kterým provléknete ladící stužku a efektní visačky jsou na světě!

[box background=#b3eb94]

TIP: Pokud jste nesehnali hezké nálepky, můžete na bílý čtvereček nakreslit vlastní motivy – zlatou či stříbrnou gelovou propisku koupíte v každém papírnictví a a na dobře vypadající jednoduchý vánoční či zimní motiv nemusíte být žádní malíři. 😉

[/box]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *