Kamínkový adventní kalendář

O víkendu 4. a 5. listopadu se v Praze konal rodinný veletrh smysluplných hraček Rosteme pro život. Byl to první velký veletrh, kterého jsme se s naší značkou Little Bears zúčastnili jako vystavovatelé. Zážitky z veletrhu by samy vydaly přinejmenším na tři samostatné články a budeme je ještě dlouho  zpracovávat. Tolik pozitivní energie jsme ani nečekali, moc nás nabíjí a posouvá dál. Úžasní návštěvníci, moc milí kolegové vystavovatelé, organizačně dobře zajištěno, celý víkend skvělá atmosféra. Děkujeme!

Už dřív jsme slyšeli, že veletrh Rosteme pro život stojí za to. Na tento veletrh chodí rodiče, kterým není lhostejné, jak své děti vzdělávají a jaké hračky jim dávají. Mají zájem o to, jaké pomůcky by jejich dětem ještě mohly pomoct, hodně se ptají a sami se vzdělávají. Pro nás to byl krásný zážitek, když se takoví rodiče u nás zastavili, mluvili s námi o svých dětech a ptali se na naše hračky.

Během veletrhu jsme také prezentovali projekt Advent spolu a celé medvědí adventní portfolio včetně pohádek a puzzle. S mnoha rodiči jsme měli možnost popovídat si o tom, jak řeší advent u nich doma. Moc nás potěšilo, že většina rodičů měla snahu nedávat dětem do adventních kalendářů hromadu sladkostí a čokolády, ale spíše s nimi strávit hezké chvíle a předvánoční čas prožít smysluplným způsobem. Z toho jsme měli opravdu radost, protože to je přesně to, co podporujeme a o co se sami snažíme.

Jedna maminka se s námi během rozhovoru podělila o jejich adventní tradici. Vyprávěla o kamínkovém adventním kalendáři a o rodinném zvyku, který je celý advent stmeluje. Tato jejich tradice vychází z waldorfské pedagogiky. Není to nic náročného a pokud ještě nemáte vymyšleno, jak advent dětem zpříjemnit nějakou zajímavou aktivitou, můžete zkusit právě kamínkový adventní kalendář.

[box background=#ebae9b]

A jak kamínkový adventní kalendář vyrobíte?

♥ Nasbíráte 24 kamínků a pořídíte si betlém, jehož postavičky se dají vyjmout.

♥ Najdete v bytě vhodné místo, na které postavíte prázdný betlém, a směrem k němu vyskládáte kamínkovou cestu z 24 kamínků. Na začátek cesty dáte postavičky, které během adventu budou putovat směrem k betlému.

♥ Každý den se jako rodina u betlému sejdete, dáte jeden kamínek pryč z cesty a posunete postavičky o jedno místo blíž k betlému.

♥ Poslední den adventu dojdou postavičky na konec cesty a dáte je na jejich místo do betlému. Nastává Štědrý den.

[/box]

Kamínkový adventní kalendář může být zajímavou aktivitou pro celou rodinu, která vám umožní se každý den společně sejít. K posouvání postaviček můžete přidat ještě další činnosti, které s dětmi rádi děláte, třeba zrovna čtení pohádek.

Bojujete s prostorem a nevíte, kam betlém s kamínkovou cestou vyskládat? Zkuste třeba okenní parapet 😉

Pokud chcete zažít úžasnou atmosféru veletrhu Rosteme pro život, máte ještě možnost 25. listopadu v Brně. My tam určitě budeme a už teď se moc těšíme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *