Adventní pohádky 2016

Adventní pohádky pro malé medvědy 2016

Pro všechny, kteří si přejí prožít adventní čas v klidu a pohodě. Pro všechny, kteří chtějí tento postoj předat svým dětem…

Dlouhou dobu jsem v sobě měla podvědomě zakořeněno, že skvělé Vánoce budou jen tehdy, když budu mít dokonale vygruntovaný byt (hlavně umytá okna!), nakoupené dárky (alespoň tak tři pro každého člena rodiny) a napečenou hromadu cukroví (minimálně o 2 druhy víc než minulý rok).

Realita pak byla taková, že jsem se po tom všem uklízení, nakupování a pečení celá uštvaná pořádně sešla s rodinou vlastně až na Štědrý den u stromečku a marně v sobě hledala ten pravý vánoční klid. Advent mi utekl tak rychle, že jsem ho vlastně vůbec neprožila, nestačila jsem se ani na chvíli zastavit a trochu zklidnit. To bylo v roce 2013, kdy jsem se rozhodla, že příští rok budu advent trávit lépe a opravdu si jej užiji. Už proto, že si přeji, aby mé děti vnímaly advent jako příjemně prožitý čas.

Pro všechny, kteří touží smysluplně využít čas adventu a prožít jej do větší hloubky.

Pokud ve své rodině ještě nemáte adventní tradici, zkuste to jako my – pořiďte si rodinný adventní kalendář a zaveďte společný rodinný rituál. Sejděte se jako rodina a podívejte se, co na vás na každého v kalendáři čeká. Udělejte si čas a přečtěte svým dětem pohádku.

To, co vaše děti potřebují nejvíc a co určitě ocení, je váš čas. Věřte, že nejbližší cesta k dětské duši vede jejich nekonečnou, fascinující a nezkaženou fantazií – skrze pohádky.

Tento soubor 24 adventních pohádek vznikl jako nečokoládová náplň do adventních kalendářů pro naše děti.

Adventní pohádky pro malé medvědy 2017 napsalo 15 nadšených maminek, tet a kamarádek, které psaly pohádky pro své vlastní děti – s láskou pro všechny malé medvědy, které máme kolem sebe.

Každý den jeden pohádkový příběh, jedno adventní zastavení v jinak uspěchaném světě. Pár minut čtení s vašimi dětmi, kdy mají své rodiče jen sami pro sebe.

Cena pohádek: 150,- Kč

spolecne_cteni

Ukázka pohádek 2016

Adventní pohádky pro malé medvědy obsahují 24 pohádek, na každý den jeden originální pohádkový příběh se zimní, adventní nebo vánoční tématikou. Začtěte se do ukázky tří z nich.

Co zakoupením pohádek získáte:

  • pdf soubor s pohádkami

Soubor obsahuje 24 adventních pohádek, které jsou pro vás připraveny rovnou k tisku. Stačí dát oboustranný tisk od str. 4 a z tiskárny vám vyjedou pohádky, připravené rovnou do adventního kalendáře vašich dětí. Pohádky mají zimní, adventní nebo vánoční tématiku.

  • BONUS před začátkem adventu

Ještě před začátkem adventu pro vás připravíme několik návodů, jak kreativně poskládat vaše pohádky do adventních kalendářů. Inspiraci najdete na blogu, ve složce Kreativ a i ve vašem emaiu.

Cena Adventních pohádek pro malé medvědy 2016


150,- Kč

Vaše otázky - odpovídáme:

  • Pohádky nepsali spisovatelé. Jaká je jejich kvalita?

Ano, je to tak, žádný z autorů není renomovaný spisovatel zvučného jména. Psaní nás ovšem baví a píšeme rádi, někteří z nás píší už roky. To nejdůležitější ovšem je, že pohádky píšeme pro naše vlastní děti. Víme, co je baví, co se jim líbí, co budou rádi poslouchat. Jsme rodiče, stejně jako vy, a rádi a často čteme vlastním dětem. První soubor pohádek jsme „otestovali” už minulý rok a pohádky měly velký úspěch.

  • Nejsou pohádky moc krátké nebo moc dlouhé, budou děti bavit?

Pohádky jsou v rozsahu jedné až dvou stran A4 (při tisku se tedy vejdou na jeden list). Protože sami dětem čteme, víme, že to je ideální délka, aby děti čtení vydržely až do konce. Pokud přesto při čtení zjistíte, že ještě nenadešel ten správný čas a děti jsou na čtení moc malé, pohádky jim můžete schovat na další rok. Nebo ke čtení zvolit jinou denní dobu než večer.

Květa Girschick

maminka Nicole a Melanie

Maruščinu úžasnou práci sleduji od počátku a její nápady a tvorba mě nepřestává okouzlovat. Její nadšení a celkové nasazení pro každou novou věc je fascinující! Nový projekt Adventní pohádky pro malé medvědy jsou naprosto úžasné zvlášť pro adventní čas. Už minulý rok jsem se nemohla dočkat, až se sejdou všechny pohádky a začne advent, abych mohla svým holčičkám číst. Přiznám se, že během roku vynechávám čtení rok od roku čím dál více… Pracuji hodně po večerech, tak není tolik času, kolik bych si představovala. O to více se těším na advent, který přinese i k nám díky pohádkám více společného času. Žijeme v zahraničí, proto mají pro nás české pohádky ještě větší význam – je to kus našeho domova. Díky společnému čtení budou (doufám) moje holčičky vzpomínat na adventní čas jako na čas plný pohádek.

Adventní pohádky pro malé medvědy jsou milé, srdečné pohádky, které vám doma vytvoří vánoční atmosféru. Jsou psány s láskou a věřím, že dětem se budou líbit. Mně se líbí moc!

Kateřina Dixon

maminka Rafaela, Michaela a Gabriela

Iva Hynková

Chtěla bych moc poděkovat za váš adventní kalendář včetně pohádek. Syn 5let je nadšen. Každý den čekal, zda se mu v pokojíčku během jeho koupaní objeví další sáček s pohádkou. Těšil se, o čem bude a kdo ji napsal. Druhý den je nosil babičce a dědovi (bydlí o patro níž), aby si je přečetli také, že jsou moc pěkné. Fakt super nápad. Jsme s mužem moc rádi, že syn ocenil a dal přednost příběhu před sladkostí či hračičkou a vaše pohádky nám v tom pomohly. Děkujeme!

Pohádky od Little Bears se k nám dostaly náhodou, když jsem si prohlížela piškvorky, které Little Bears nabízí a jsou skvělé! Musím říci, že pohádky mne opět překvapily, s jakou energií se dá psát – musím smeknout před celým týmem všech maminek, které se na tomto podílely. Moje dcery (ve věku 8, 6 a 3,5 roku) je hltají stále, čteme je často – hlavně zvířátkové 😀. Ve všech si najdou to, co je zaujme. Jen víc takovýchto rodičů – maminek i taťků, kteří budou chtít svým dětem předat něco víc než jen to, co je na trhu k dostání. Neb Little Bears je vždy něco navíc. Za nás mohu jen vřele doporučit. Přeje mnoho spokojených dětí, maminek i tatínků (samozřejmě i babiček a dědů). S úctou Monika Hozdová

Monika Hozdová

maminka Elišky, Lucky a Zuzky

Advent je tu za chvíli. A vy tentokrát opravdu chcete

PROŽÍT ADVENT SPOLU!