Adventní pohádky pro malé medvědy

Adventní pohádky pro malé medvědy

Dokonalý rodinný večer. V krbu praská oheň, v místnosti je teplo, voní jehličí z adventního věnce, který jsme před chvílí s dětmi zapálili. Nikdo nikam nespěchá, povídáme si, smějeme se spolu. Sedáme si všichni kolem krbu, vytahujeme z adventního kalendáře pohádku na dnešní den a já začínám dětem číst…

Tak přesně takhle bych si to představovala.

Realita je většinou někde úplně jinde, ale TAKHLE by to bylo ideální. Co myslíte?

Dlouho jsem podvědomě věřila, že skvělé Vánoce budou jen tehdy, když budu mít dokonale vygruntovaný byt, nakoupené dárky a napečenou hromadu cukroví.

Realita pak byla taková, že jsem se po tom všem uklízení, nakupování a pečení celá uštvaná pořádně sešla s rodinou vlastně až na Štědrý den u stromečku. Marně jsem v sobě hledala ten pravý vánoční klid. Advent mi utekl tak rychle, že jsem ho vlastně vůbec neprožila.

To bylo v roce 2013. Tenkrát jsem se vědomě rozhodla, že budu advent trávit lépe a opravdu si jej užiji. Už proto, že si přeji, aby mé děti vnímaly advent jako příjemně prožitý čas.

Určitě existují způsoby, jak smysluplně využít čas adventu a prožít jej do větší hloubky.

Sama vím, že velké změny si žádají svůj čas. Zkuste to jako já – postupně: pořiďte si rodinný adventní kalendář a zaveďte společný rodinný rituál. Může vám k tomu stačit i jen 10 minut denně. Sejděte se jako rodina a podívejte se, co na vás na každého v kalendáři čeká. Udělejte si čas a přečtěte svým dětem pohádku.

To, co vaše děti potřebují nejvíc a co určitě ocení, je váš čas. Věřte, že nejbližší cesta k dětské duši vede jejich nekonečnou, fascinující a nezkaženou fantazií – skrze pohádky.

Tak vznikl první soubor 24 adventních pohádek jako nečokoládová náplň do adventních kalendářů pro naše děti.

Adventní pohádky pro malé medvědy jsou kouzelné pohádky, které každý rok píší nadšené maminky, tatínci, babičky, tety, strejdové, kamarádky… Všichni je píší pro své vlastní děti – s láskou pro všechny malé medvědy, které mají kolem sebe. A tak už jsme napsali tři různé soubory pohádek, celkem tedy 72 pohádek pro adventní čas!

Advetní pohádky pro malé medvědy 2016
Adventní pohádky pro malé medvědy 2017
Adventní pohádky pro malé medvědy 2018

Každý den jeden pohádkový příběh, jedno adventní zastavení v jinak uspěchaném světě. Pár minut čtení s vašimi dětmi, kdy mají své rodiče jen sami pro sebe.

Cena pohádek: 150 Kč

IMG_9864

Ukázky pohádek

Adventní pohádky pro malé medvědy obsahují 24 pohádek, na každý den jeden originální pohádkový příběh se zimní, adventní nebo vánoční tématikou. Vyberte si verzi a začtěte se do ukázky tří z nich.

Co zakoupením pohádek získáte:

  • pdf soubor s pohádkami

Soubor obsahuje 24 adventních pohádek, které jsou pro vás připraveny rovnou k tisku. Stačí dát oboustranný tisk od str. 4 a z tiskárny vám vyjedou pohádky, připravené rovnou do adventního kalendáře vašich dětí. Pohádky mají zimní, adventní nebo vánoční tématiku.

  • BONUS před začátkem adventu

Stále vymýšlíme další návody, jak kreativně poskládat vaše pohádky do adventních kalendářů. Inspiraci najdete na blogu a ve složce Kreativ.

Cena Adventních pohádek pro malé medvědy


150 Kč

Vaše otázky - odpovídáme:

  • Pohádky nepsali spisovatelé. Jaká je jejich kvalita?

Ano, je to tak, žádný z autorů není renomovaný spisovatel zvučného jména. Psaní nás ovšem baví a píšeme rádi, někteří z nás píší už roky. To nejdůležitější ovšem je, že pohádky píšeme pro naše vlastní děti. Víme, co je baví, co se jim líbí, co budou rádi poslouchat. Jsme rodiče, stejně jako vy, a rádi a často čteme vlastním dětem. Pohádky průběžně “testujeme” na vlastních dětech a mají úspěch.

  • Nejsou pohádky moc krátké nebo moc dlouhé, budou děti bavit?

Pohádky jsou v rozsahu jedné až dvou stran A4 (při tisku se tedy vejdou na jeden list). Protože sami dětem čteme, víme, že to je ideální délka, aby děti čtení vydržely až do konce. Pokud přesto při čtení zjistíte, že ještě nenadešel ten správný čas a děti jsou na čtení moc malé, pohádky jim můžete schovat na další rok. Nebo ke čtení zvolit jinou denní dobu než večer.

Květa Girschick

maminka Nicole a Melanie

Maruščinu úžasnou práci sleduji od počátku a její nápady a tvorba mě nepřestává okouzlovat. Její nadšení a celkové nasazení pro každou novou věc je fascinující! Nový projekt Adventní pohádky pro malé medvědy jsou naprosto úžasné zvlášť pro adventní čas. Už minulý rok jsem se nemohla dočkat, až se sejdou všechny pohádky a začne advent, abych mohla svým holčičkám číst. Přiznám se, že během roku vynechávám čtení rok od roku čím dál více… Pracuji hodně po večerech, tak není tolik času, kolik bych si představovala. O to více se těším na advent, který přinese i k nám díky pohádkám více společného času. Žijeme v zahraničí, proto mají pro nás české pohádky ještě větší význam – je to kus našeho domova. Díky společnému čtení budou (doufám) moje holčičky vzpomínat na adventní čas jako na čas plný pohádek.

Adventní pohádky pro malé medvědy jsou milé, srdečné pohádky, které vám doma vytvoří vánoční atmosféru. Jsou psány s láskou a věřím, že dětem se budou líbit. Mně se líbí moc!

Kateřina Dixon

maminka Rafaela, Michaela a Gabriela

Michaela Záleská

autorka blogu Hrajeme si jinak, maminka tří dětí

Vánoční pohádky jsme minulý rok využili do adventního kalendáře. Ráda dávám do našeho domácího kalendáře i jiné věci než jen sladkosti a pohádky byly jasná volba – společně strávený čas je totiž tou nejlepší investicí.

Milá Maruško, Ještě jednou Ti chceme poděkovat za nejlepší dárek k Mikuláši. Ty pytlíčky s překvapením jsou prostě krásné,ale hlavně -Terka se každý den nemohla dočkat nové pohádky. Seděla jak zařezaná a pozorně poslouchala, což do té doby nebylo úplně zvykem:) Perfektní nápad,moc hezky vyrobeno a celkový přístup k zákazníkům naprosto bez chyb. Letos se těšíme na Advent, chceme zkusit vaší výzvu,tak díky za vaše stránky. Je prostě vidět,kolik času a námahy do všech svých “hraček” nebo “aktivit” dáváš a to se dneska už moc nevidí. Oceňujeme,že někdo udělá i něco navíc… Pokračuj v tom, co děláš, má to smysl.

Petra Petráková

maminka Terezky a Tomáška

Advent je tu za chvíli. A vy tentokrát opravdu chcete

PROŽÍT ADVENT SPOLU!

Nemáte adventní kalendář, do kterého byste dětem pohádky vložili?

Při objednání celého adventního kalendáře z dílny Little Bears si můžete vybrat variantu s puzzle, s pohádkami, nebo klidně s oběma nečokoládovými náplněmi dohromady.